Opäť sa vraciam k téme, ktorá je na 1.pohľad prostá, a zároveň tvorí najväčšiu záhadu života:

AKO BYŤ ŠŤASTNÝ?

Poviem vám, väčšinou je to drina. Naozaj! Pretože šťastie neprichádza samo, ale treba na ňom neustále VEDOME pracovať. A aby som vám to uľahčia, zalistovala som vo svojich dlhoročných poznámkach, postrehoch, spomienkach, ktoré mi priniesol život či moja práca s klientmi:

ČLOVEK FUNGUJE NA PRINCÍPE NÁVYKOV. AK KAŽDÝ DEŇ TRÉNUJE NEGATÍVNE MYSLENIE, PESIMIZMUS A SMÚTOK, STÁVA SA Z NEHO V TÝCHTO POSTOJOCH MAJSTER. AK KAŽDÝ DEŇ TRÉNUJE POZITÍVNY PRÍSTUP A OPTIMIZMUS, STÁVA SA ŠŤASTNÝ. Ak zmeníme spôsob, akým sa pozeráme na svet (na ľudí, na konflikty, na každodenné situácie), všetko okolo sa tiež zmení.

Schopnosť byť Šťastný je nám daná sčasti geneticky :50% = genetika10% = životné situácie40% = náš pristup. Cesta k šťastiu je proces. Prídeme k nemu malými, postupným krokmi. Čo nám prináša krátkodobý pocit šťastia? Sú to pôžitky ako dobré jedlo, šport, prechádzka, sex, peniaze, príjemné stretnutie alebo zážitok…

Všetky sú fajn a treba si ich denne dopriať. Dlhodobý pocit šťastia nám prináša celková spokojnosť, dobré vzťahy, láska, vnútorná rovnováha, emočná odolnosť, úspech v tom, čo robíme… Staňte sa “HAPPYTARIÁNOM” (pojem vymyslel A. Bednaŕík).

A na záver: Život nám prináša aj ťažké situácie, skúšky, výzvy… Pomáha uvedomiť si, že ŠŤASTIE JE OSOBNÉ ROZHODNUTIE.